Více k nočnímu chlazení

Noční chlazení, nebo lépe noční větrání, je nejjednodušší a nejstarší způsob ochlazování budov.

Princip je zcela jednoduchý. Přes noc se otevřou okna na protilehlých stěnách. Prouděním chladného nočního vzduchu budovou se její konstrukce ochladí. Během dne, kdy teploty opět rostou, okna zavřete. Pro podmínky v ČR je tento způsob chlazení budov dostačující. Noční teploty jsou obvykle nižší cca o 10°C. Rozdíl denních a nočních teplot tedy stačí, aby ochlazená budova poskytovala příznivé teplotní podmínky následující den.

Můžete celou noc nechat otevřená okna na protilehlých stranách budovy? Víte kdy je třeba okna zavřít? Můžete někam bezpečně odejít? Pokud si odpovíte na všechny výše uvedené otázky ano, vymění se přirozenou cirkulací dostatečné množství vzduchu, aby se Váš dům ochladil?

Solární panel SolVent má zabudován samostatný program „Noční chlazení“. Program se spustí automaticky, pokud dojde v panelu k poklesu teploty pod teplotu v interiéru. Vše tak automaticky pohlídá regulátor panelu.

V programu „Automatický provoz“ nastavíte požadovanou teplotu v interiéru. Přes den panel temperuje a větrá. V noci pak automaticky zapne „Noční chlazení“.

SolVent Vám pak po celou noc tiše a bezpečně vhání do objektu tolik žádaný chladný vzduch. Nebojte, teplotní čidlo interiéru neustále hlídá, abyste ráno v místnosti neměli rampouchy.

Jak to tedy je?

SolVent vám tak zcela bezpečně za noc vymění 800 (Panel 1) až 1.400 (Panel 5) m3 vzduchu.

Při správně zvolené velikosti panelu pak v celém domě vyměníte vzduch až 6x. V letních měsících můžete tuto vlastnost využít 60 až 90 nocí.