Rámy panelů jsou vyrobeny z hliníkového profilu. Panely mají dvě komory.
- Teplou komoru – čelní: zde se vzduch ohřívá.
- Studenou komoru – zadní: odsud je vzduch do teplé komory nasáván.
Z teplé komory získané teplo sálá všemi směry, tedy i do komory studené. Tím je studený vzduch částečně předehřát. Do studené komory vzduch proudí přes výměnnou filtrační vložku. Teplá komora rámu je tepelně izolována.
Čelní stěna panelu je z polykarbonátu zn. Bayer MaterialScience (tepelně nejlepší varianta).
Parametry stárnutí polykarbonátu, které jeho odpůrci kritizují, jsou se sklem absolutně srovnatelné. Propustnost světla se každých deset let snižuje o 4% u obou materiálů.
Proto používáme polykarbonát i když propouští o 11% IR (InfraRed – tepelné záření) záření méně.
Uvnitř panelu je speciální IR mikroporézní plastická hmota. Parametry tepelného zisku a rychlosti předání získaného tepla převyšují jiné běžně používané materiály.
Samozřejmostí jsou výměnné prachové filtry (G4) vstupního vzduchu.
Teplovzdušný panel SolVent je osazen teplotními čidly, jejichž hodnoty vyhodnocuje mikroprocesor s regulátorem a tak neustále optimalizuje chod ventilátoru.
Vše je řízeno mikroprocesorem s cílem získat maximální tepelný efekt i maximální průtok vzduchu bez tepelných ztrát způsobených vyzařováním získaného tepla ven z panelu.
Panely SolVent jsou ve všech modelech vybaveny univerzálními montážními prvky pro upevnění na fasádu domu. Připevněn je jednoduše, vždy pouze na čtyřech bodech (hmoždinkách). To zvládne i malý kutil.
SolVent je pro variantu montáže na střechu vybaven univerzálně. Prakticky ho lze namontovat na téměř všechny střešní sady, které naši konkurenti nabízí. Nicméně sada pro zabudování teplovzdušného panelu na střechu domu není součástí standardního balení. Montáž na střechu domu je třeba řešit individuálně.
Přesto si nevíte rady? Rádi Vám poradíme kde co koupit a na co si dát pozor. Toto je příklad nestandardního (od fasády je 20 cm) upevnění panelů kvůli římse.