Krátce ne jen o účinném větrání

Každý, kdo o problematice větrání domácnosti zapátrá, najde fakta jak by to mělo být a co by se mohlo stát … ale nestrašme.

V poslední době je značný důraz kladen na snížení energetických ztrát budov. Staví se domy se stále lepšími tepelnými a izolačními vlastnostmi. Ve stejném principu jsou prováděny i stavební úpravy, vše za účelem snížení energetické náročnosti. Lepší tepelně izolační vlastnosti budovy spolu s velmi těsnými stavebními otvory přináší potřebu kvalitního větracího systému. Po výměně oken za nová, zcela těsná, která maximálně omezují přirozené větrání prostorů většinou dochází ke zhoršení kvality ovzduší. V obytných prostorech pak dochází k vysoké koncentraci oxidu uhličitého, výskytu řady negativních chemických látek, vysoké vlhkosti vzduchu, či tvorbě plísní.

A přitom jediným důvodem je nedostatečné větrání. A bohužel, větrat pouze okny nebývá vždy dostačující.

Nebezpečí výskytu radonu

V této souvislosti vás nemůžeme neupozornit na nebezpečí výskytu radonu v nevětraných prostorách stojí za zvýšenou pozornost.

Jak je Radon nebezpečný? Je všeobecně známo, že z podloží staveb se uvolňuje do ovzduší uvnitř domu nebezpečný tichý zabiják – radioaktivní prvek RADON. V největším ohrožení jsou ale vlhké a málo větrané prostory.

Nebezpečím jsou ohroženy nejen domy se sklepy. Radon se v podloží stavby váže na vodu. Stěny stavby které jsou vlhké, tedy postižené kapilární vzlínavou vlhkostí, „nasávají“ vlhkost z podloží stavby společně s Radonem. Radon se při odpařování vlhkosti ze stěn uvnitř domů uvolňuje a rozkládá na tzv. „dceřiné prvky“.

Tyto vysoce zdravotně nebezpečné prvky se ve vzduchu v pokojích postupně vážou na všudypřítomné prachové částice, které ve vzduchu poletují a to i při maximální péči o hygyienu a úklid. Tyto prachové částice neustále ukládáme do plic, kde v případě vyšších koncentrací způsobují těžká onemocnění vč. rakoviny.

Jedinými možnými řešeními jsou radonová izolace nebo nepustil vzlínavou vlhkost vzhůru. S tím vám může pomoci SolVent.

Video bohužel nelze vložit.
Pro bližší informace klikněte na odkaz zdroje.

Zdroj: Stream.cz


Zdroj: youtube.com

Naše solární teplovzdušné panely si s těmito problémy poradí s vysokou účinností. Navíc získáte větráním bez tepelných ztrát a úsporu při vytápění.

Zdroj: